12 Кроків Одужання

Дванадцять Кроків одужання від наркоманії та алкоголізму

12 Шагов Выздоровления 12 Кроків – це система принципів або правил, які були вироблені різноманітними спільнотами анонімної самодопомоги (Анонімні Алкоголіки, Анонімні Наркомани). Важливою особливістю таких груп була їх відособленість і самостійність. Усередині цих спільнот довгий час не існувало кваліфікованих експертів, тому вироблення ефективних принципів одужання – 12 Кроків – була необхідною. Потім завдяки цій системі виросло ціле покоління висококваліфікованих експертів, які зараз проводять лікування залежності та допомагають іншим людям. Назараз ця система активно застосовується при лікуванні наркоманії та алкоголізму в наркологічних центрах реабілітації в Україні.

В чьому сутність системи 12 Кроків

Двенадцать Кроків – це покрокова система, що дозволяє людині знайти свободу від своєї залежності. Все, що потрібно для реалізації принципів одужання Дванадцять Кроків, це щире бажання людини одужувати, спільнота небайдужих їй людей і духовна опора у вигляді віри, при чому не важливо якої релігії чи філософії.

 1. «Ми визнали своє безсилля перед своєю залежністю, визнали, що наше життя стало некерованим»

 2. «Ми прийшли до переконання, що тільки Сила, більш могутня, ніж наша власна, може повернути нам розсудливість»

 3. «Ми прийняли рішення доручити нашу волю і наше життя Богу, як ми Його розуміємо»

 4. «Ми глибоко і безстрашно досліджували себе з моральної точки зору»

 5. «Ми визнали перед Богом, собою і будь-якою третьою людиною справжню природу наших помилок»

 6. «Ми повністю підготувалися до того, щоб Бог позбавив нас від всіх цих дефектів характеру»

 7. «Ми смиренно просили Його позбавити нас від наших недоліків»

 8. «Ми склали список всіх тих людей, яким ми заподіяли зло, і сповнилися бажанням відшкодувати їм усім збиток»

 9. «Ми безпосередньо відшкодували збиток тим людям, кому це було можливо, за винятком тих випадків, коли це могло завдати шкоди їхньому здоров’ю або іншим людям»

 10. «Ми продовжували самоаналіз і коли допускали помилки, відразу визнавали це»

 11. «Шляхом молитов і роздумів ми намагалися поліпшити свій усвідомлений контакт з Богом, як ми Його розуміли, молячись лише про знання Його Волі, яку нам належить виконати, і дарування сили для цього»

 12. «Досягнувши духовного пробудження в результаті виконання цих кроків, ми намагалися нести звістку про це іншим наркоманам і застосовувати ці принципи у всіх наших справах»

В основі принципів Дванадцять Кроків лежить віра, дія і взаємодопомога. При об’єднанні цих трьох складових залежна людина отримує можливість тривалого ефективного одужання і щасливою продуктивної тверезості протягом всього свого життя

12 Кроків одужання в програмі реабілітації Ренесанс

Зараз Клініка Ренесанс застосовує принципи Двонадцяти Кроків в своїй програмі. Ця методика так само застосовується в багатьох інших наркологічних центрах і показує свою високу ефективність.

Лікування залежності, що проводиться в Клініці Ренесанс робить акцент на індивідуальному і непримусововму застосуванні системи, навчаючі людину найнеобхіднішим речам. Ми застосовуємо комплексне лікування залежності, завдяки чому на ряду з методикою Дванадцяти Кроків ми застосовуємо психологічні та психотерапевтичні тренінги та консультації, методики особистісного розвитку і соціалізацію залежного.


Запишитесь на бесплатную консультацию, или позвоните нам
по телефону: (097) 722 55 77
+38 097 722 55 77

Звоните уже сейчас!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

(097) 722 55 77
×
Any questions?
(097) 722 55 77