Що робити при співзалежності

Що таке півзалежність, і як подолати цю проблему? Доступна інформація рідним і близьким залежних від фахівців Наркологічної Клініки Ренесанс.

СозависимостьСпівзалежність – це науковий термін, який означає неможливість конструктивного вирішення проблем у середині сім’ї через болісну прив’язаність до близької людини у проблемі. Співзалежність виникає через сильну та постійну емоційності переживань. Ці переживання призводять до помилкових суджень, рішень і дій, які часто дозволяють залежному зберігати свою поведінку і спосіб життя. Співзалежність призводить до руйнування життя всередині сім’ї, так як близькі і рідні не здатні впоратися зі своїми переживаннями. Якщо Ви зіткнулися з терміном співзалежність, швидше за все Ви є близьким або рідним людини, який знаходитися в залежності (неважливо, від алкоголю, наркотиків, або ж залежної поведінки).  

Суть співзалежності в тому, що сильна емоційна прив’язаність до близької людини в залежності не дозволяє об’єктивно оцінювати ситуацію. Залежний ж, в силу своєї хвороби, користується цим, і вдало маніпулює близькими з метою полегшення і продовження свого залежного існування. Вихід з проблеми може бути тільки один – звернення до відповідних фахівців для надання посильної допомоги (сімейна психотерапія, терапія співзалежності). Але для цього на початку важливо усвідомити саму проблему. Симптоми співзалежності виходять з об’єктивних наслідків проблеми, які не вирішуються в рамках цієї моделі поведінки, а саме:

  • Постійні обіцянки з боку залежного налагодити своє життя, які послідовно не виконуються
  • Залежний робить “кроки” для вирішення своїх проблем, але результат в підсумку виявляється нульовим
  • Постійна брехня з боку залежного і нездатність впоратися з цим завданням
  • Які б Ви і Ваші близькі не робили кроки, відносини з залежним всередині сім’ї в результаті тільки руйнуються
  • Сама наявність невирішеної проблеми залежності в родині вже є фактором високого ризику виникнення співзалежних відносин

Вирішити проблему співзалежності простіше, ніж може здаватися – важливо звернутися за допомогою до фахівців і почати паралельне вирішення основної проблеми, лікування самої залежності. Звернувшись до фахівців Наркологічної Клініки Ренесанс Ви отримаєте комплексні послуги щодо вирішення проблеми, що дозволяє повністю позбутися від залежності і наслідків залежності в Вашій родині.

Дізнайтеся більше про співзалежність і шляхи вирішення проблеми – зателефонуйте нам прямо зараз!


+38 097 722 55 77

Звоните уже сейчас!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

 

 

 

(097) 722 55 77
×
Any questions?
(097) 722 55 77