Що таке залежність

Залежність: хвороба, проблема, або просто шкідлива звичка? Дізнайтеся більше у фахівців Наркологічної Клініки Ренесанс.

Залежність, в нашому випадку, це сильна непереборна хвороблива прихильність людини до чого-небудь. Існують дві основні форми залежності, це хімічна залежність (адикція) і поведінкова залежність. Залежність є невиліковним захворюванням, це означає, що людина, що зупинив свою залежність завжди ризикує повернутися до залежного способу життя.

Хімічна залежність є залежність людини від речовин, що змінюють свідомість – наркотиків, алкоголю або медичних препаратів. Поведінкова залежність – це непереборний потяг до будь-якої діяльності або предмету, яке приносить залежному психічний і фізичний шкоду. Найяскравішими прикладами поведінкової залежності є ігроманія, хвороба харчових розладів.

Захоплення будь-якої діяльністю стає залежністю, якщо людина не може контролювати свою поведінку по відношенню до предмету залежності і втрачає контроль над життям. Залежність вимагає термінового втручання з боку, коли приносить шкоду людині.

Важливо розуміти, що залежність може не проявляти своїх згубних наслідків тривалий час, проте чим раніше вона буде зупинена, тим ефективніше буде лікування. У залежності є три стадії протікання, кожна з яких має свої особливості.

Стадії формування залежності.

Перша стадія, коли залежність проявляє себе у вигляді психологічного потягу до предмету залежності, їм може бути як наркотик, так і форма поведінки. Перша стадія залежності дає про себе знати, коли людина психологічно вже сприймає свою залежність як щось необхідне, а сам предмет залежності в міру її розвитку приносить все менше і менше задоволення через звикання. Відбувається поступове збільшення зусиль і часу, витрачених на залежна поведінка. Це виражається в збільшенні частоти дози і частоти прийому наркотиків у наркомана або ж збільшенні годин і зусиль, витрачених Лудомания на гру. При незадоволенні своєї залежності і в цілому знижується емоційний настрій, тонус і працездатність людини. Перша стадія залежності триває відносно не довго, від декількох тижнів до півроку.

Під час другої стадії формується синдром фізичної та психологічної залежності від наркотику або предмета залежності. Друга стадія залежності починається тоді, коли організм і психіка хворого пристосовуються до залежного поведінки, і воно вже не приносить задоволення. Скасування ж залежної поведінки веде до різноманітних болючим дисфункциям організму – абстинентному синдрому. Цей синдром характерний як для хімічної залежності, так і для поведінкової.

Якщо при симптомах другій стадії залежності не почати лікування, то людина починає все більше і більше вживати наркотики або ж займатися залежною поведінкою, відсторонюючись від усіх інших сфер свого життя. Система цінностей, вірування і життєві погляди руйнуються, точно так же, як і руйнуються ставлення в сім’ї та соціумі. Чим довше залежність хворого залишиться без уваги, тим складніше потім буде почати одужання.

Початок третьої стадії відбувається, коли залежність починає завдавати сильний видимий і всебічний шкоду життю і здоров’ю хворого. Організм слабшає, відбувається безліч соматичних захворювань, що провокуються видом залежності. Поведінка і спілкування залежного в цій стадії нерозважливо, а всі відносини з оточуючими людьми руйнуються.

Для людини характерна як розумова, так і фізична деградація, причому вид залежності на видимість цієї ознаки істотно не впливає, людина стає іншим.

Якщо третя стадія залежності дає про себе знати, необхідне термінове втручання, так як залежна поведінка може призвести до тяжких наслідків.


+38 097 722 55 77

Звоните уже сейчас!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

 

 

(097) 722 55 77
×
Any questions?
(097) 722 55 77